• Polski - Polish
  • Angielski - English

Partners supporting

Start
Z ostatniej chwili

Plakaty - Zapowiedzi - Ogłoszenia

  • plakat prosty
  • koncert niepodległości

Aktualności z SONATY

Kultura łączy pokolenia - Najpiękniejsze Kolędy Polskie

There are no translations available.

Nadzwyczajny Koncert "Kultura łączy pokolenia -Najpiękniejsze Kolędy Polskie" 2023

27 grudnia 2023r. w 600-et letniej Bazylice Świętej Trójcy w Kobyłce - Perle Baroku Województwa Mazowieckiego septet symfoników /skrzypce I, Skrzypce II, altówka, wiolonczela, obój, flet i fagot/ Warszawskiej Orkiestry Symfonicznej „SONATA" im. Bogumiła Łepeckiego wraz z wybitnymi polskimi solistami śpiewakami operowymi Filharmonii Narodowej Eweliną Siedlecką - Sopran i Tomaszem Warmijakiem - Tenor będą realizowali Nadzwyczajny Koncert "Kultura łączy pokolenia - Najpiękniejsze Kolędy Polskie" 2023. Produkcja telewizyjna Koncertu która ukaże ogromny kapitał narodu polskiego i jego kultury zawarty w pielęgnowaniu przez Polaków przez XI wieków Kolęd Polskich które po czasy współczesne łączą wszystkie generacje i pokolenia Polaków jest kierowany do serc i umysłów Polaków w Polsce ,Europie i na Świecie.

Kulturą słowa żywego w formie wykładu teologiczno - historycznego na temat znaczenia polskich kolęd dla łączenia poprzez kulturę pokoleń Polaków według nauk i wskazań Świętego Jana Pawła II przedstawi dyrektor generalny orkiestry.

W ramach koncertu przewiduje się wykonanie i aranże muzyczne utworów nawiązujących do muzyki XVII, XVIII, XIX wieku ubiegłego stulecia. Wyłącznie opartego o działanie przewodnie kompozytorów i autorów polskich. W tym kontekście pragniemy podkreślić rolę i znaczenie wielu wybitnych postaci jak Feliks Nowowiejski, Franciszek Karpiński, Lubomir Szopiński, Piotr Skarga, Adam Asnyk i wielu innych.

 

Read more...

 

Świąteczna paczka dla Kombatanta. Spotkanie Pokoleń

There are no translations available.

Świąteczne wsparcie dla kombatantów i osób  represjonowanych – Spotkanie Pokoleń 2023  to projekt realizowany przez Fundacje Orkiestry z Ministrem Obrony Narodowej RP.

 

Read more...

 

"Gloria Polonica - Dives in misericordia" 2023

There are no translations available.

"Gloria Polonica - Dives in misericordia" 2023

  28 października 2023r. w Kościele pw. Świętej Siostry Faustyny w Helenowie o godz.18.00 Warszawska Orkiestra Symfoniczna "Sonata" im. Bogumiła Łepeckiego pod dyrekcją maestro Zbigniewa Gracy będzie realizowała rejestrowany przez Telewizje i prezentowany Polakom w Polsce, Europie i na Świecie.

Nadzwyczajny  Koncert Symfoniczny  Świętemu Janowi Pawłowi II In Memoriam w 45 rocznicę Pontyfikatu „Gloria Polonica - Dives in misericordia" 2023
Zostanie wykonane: Światowe Arcydzieło Josepha Haydna   ORATORIUM „Siedem ostatnich słów Zbawiciela na Krzyżu  na orkiestrę symfoniczną.

Zgodne z realizacją pierwotną przełożonego zgromadzenia Hermandad de la Santa Cueva w Kadyksie - Biskupa Kadyksu które po raz pierwszy zastało wykonane w 1787 r. w kościele Santa Queve i zostanie  wykonane z nut  Breitkopf und Haertel, wydanych na podstawie oryginalnego wydania także Breitkopfa z 1801r.

Read more...

 

Świąteczna paczka dla Kombatanta. Spotkanie Pokoleń

There are no translations available.

Świąteczne wsparcie dla kombatantów Edycja II to projekt realizowany przez Fundacje Orkiestry z Ministrem Obrony Narodowej RP i wsparciu Fundacji PKO Banku Polskiego

Zapraszamy na relacje.

Read more...

 

Kultura łączy pokolenia - Najpiękniejsze Kolędy Polskie

There are no translations available.

Nadzwyczajny Koncert "Kultura łączy pokolenia -Najpiękniejsze Kolędy Polskie" 2022

27 grudnia 2022r. w Bazylice Świętej Trójcy w Kobyłce -  kwartet symfoników Warszawskiej Orkiestry Symfonicznej „SONATA" im. Bogumiła Łepeckiego wraz  z Maestro Światowej Sławy Barytonem Operowym Andrzejem Batorem zrealizują Nadzwyczajny Koncert "Kultura łączy pokolenia -Najpiękniejsze Kolędy Polskie" 2022

 Serdecznie zapraszam mieszkańców Powiatu Wołomińskiego.  

Produkcja telewizyjna  Koncertu która ukaże ogromny kapitał narodu polskiego i jego kultury zawarty w  pielęgnowaniu przez Polaków przez XI wieków Kolęd Polskich które po czasy współczesne łączą wszystkie generacje i pokolenia Polaków i kierowany do serc i umysłów Polaków w Polsce ,Europie i na Świecie.

Produkcja ta będzie po rejestracji koncertu i profesjonalnym montażu zaprezentowana na YuoTubie na Świat  dla Polaków i stanowić będzie przykład, wierzymy że wzór dla Polaków jak należy celebrować Polskie kolędy w Rodzinach Polskich.

Kulturą słowa żywego w formie wykładu historycznego na temat znaczenia polskich kolęd dla  kultury i dziedzictwa  pokoleń Polaków według nauk i wskazań  Świętego Jana Pawła II popartych Polskimi Poetami; Słowackim, Norwidem, Sienkiewiczem, Mickiewiczem, Rejem, Krasińskim, Kochanowskim, Reymontem, Wyspiańskim - przedstawi dyrektor generalny orkiestry Jacek Łepecki

W ramach koncertu przewiduje się wykonanie i aranże muzyczne utworów nawiązujących do  muzyki XVII, XVIII, XIX wieku ubiegłego stulecia. Wyłącznie opartego o działanie przewodnie kompozytorów i autorów polskich. W tym kontekście pragniemy podkreślić rolę i znaczenie wielu wybitnych postaci jak Feliks Nowowiejski, Franciszek Karpiński, Lubomir Szopiński, Piotr  Skarga, Adam Asnyk i wielu innych.

Read more...

 

„Gloria Polonica Odrodzenie" 2022

There are no translations available.

„Gloria Polonica Odrodzenie" 2022

Nadzwyczajny Koncert  Niepodległości 

youtube nowe funkcje 2017 tinyurl.com/orkiestrasonata

Honorowy Patronat Marszałek Sejmu RP Pani Elżbieta Witek
Prezes Zarządu Fundacji i Dyrektor Generalny Orkiestry Jacek Łepecki serdecznie zaprasza na Uroczysty koncert „Gloria Polonica Odrodzenie" 2022, 16 Września, godz.19.00, Kościół Świętego Józefa Robotnika w Wołominie.

Warszawska Orkiestra Symfoniczna „SONATA” im. Bogumiła Łepeckiego pod dyrekcją Maestro Zbigniewa Gracy wykona Symfonię e-moll op. 7 ODRODZENIE - Mieczysława Karłowicza. Kultura słowa żywego i prelekcja historyczna pt. „Pamięć Polaków”
Dyrektor Generalny  Orkiestry – Jacek Łepecki.Zapraszam do subskrybowania kanału YUOTUBE TV  na którym będzie transmisja koncertu - tinyurl.com/orkiestrasonata

Read more...

 

Page 1 of 18

Media Partners

Świat Elit

Baron Media

Przegląd Przemysłowy i Gospodarczy

Kurier365.pl

Plus Biznesu

Businessman Institute

Gość Niedzielny

Niedziela

Warsaw Voice

Businessman.pl

Polska The Times

Newsletter

Chcesz być powiadamiany o nowościach? Zamów newsletter.

Logowanie OrkiestryListen to us ...