• Polski - Polish
 • Angielski - English

Partnerzy wspierający

StartKoncertyPolskie

Koncerty w Polsce - woj. kujawsko-pomorskie

    <<< Powrót do mapy Polski

 

 

 1. W sobotę 9 czerwca  2013 r. o godz. 19.00 można było wysłuchać nadzwyczajnego Koncertu Symfonicznego poświęconego Błogosławionemu Janowi Pawłowi II in Memoriam, upamiętniającego wizytę Jana Pawła II w województwie kujawsko-pomorskim.

  Kościele garnizonowym Św. Katarzyny w Toruniu zabrzmiała Symfonia e-moll op. 7 „Odrodzenie” Mieczysława Karłowicza we wspaniałym wykonaniu Warszawskiej Orkiestry Symfonicznej SONATA im. Bogumiła Łepeckiego.

  Było to duże wydarzenie kulturalne w skali miasta Torunia i regionu kujawsko-pomorskiego, któremu patronował Marszałek województwa, Pan Piotr Całbecki. A Urząd Marszałkowski województwa kujawsko-pomorskiego był partnerem strategicznym koncertu.

  Przed rozpoczęciem koncertu ks. płk Marek Karczewski, Dziekan Wojsk Lądowych oraz Proboszcz Parafii Św. Katarzyny w Toruniu,  powitał wszystkich przybyłych gości. Oprócz mieszkańców na koncert przybyli także żołnierze z Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu oraz innych jednostek stacjonujących w mieście.

  Następnie w imieniu pana Marszałka województwa kujawsko-pomorskiego głos zabrał pełnomocnik Zarządu województwa kujawsko-pomorskiego ds. międzynarodowych, społecznych i organizacyjnych - Pan Grzegorz Borek.

  W imieniu Dowódcy Wojsk Lądowych, Pana gen. broni Zbigniewa Głowienki, słowo skierował do publiczności Pan gen. bryg. Krzysztof Mitręga, Dowódca 1 Brygady Lotnictwa Wojsk Lądowych.

  Prezentacje koncertu oraz prowadzenia osobiście dokonał Prezes Fundacji SONATA, dyrektor generalny Orkiestry, Pan Jacek Łepecki. Orkiestrą dyrygował Maestro Stanisław Winiarczyk.

  Na zakończenie koncertu Warszawskiej Orkiestry Symfonicznej dyrektorowi orkiestry, jak również patronom honorowym, medialnym, sponsorom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w realizację tego wielkiego przedsięwzięcia publiczność, która wypełniła Kościół Garnizonowy w Toruniu dziękowała owacją na stojąco.

  Patronat Medialny na Koncertem objęły następujące tytuły: Gazeta Pomorska, Nowości Dziennik Toruński, Express Bydgoski, Portalu Wirtualny Toruń, Portal i gazeta Nasze miasto Toruń, Portal i gazeta Nasze miasto Włocławek, Portal i gazeta Nasze miasto Inowrocław, Portal Region Plus 24 pl, Portal i gazeta  Niedziela  Głos z Torunia, Portal Polskiego Radia Pomorza i Kujaw, Portal Tuchola info, Portal poinformuj opoka pl, Portal strefa imprez, Portal i Radio Gra, Portal  Diecezji Toruńskiej, Portal Kulturalnego Torunia, Portal i Telewizja - TVP Bydgoszcz, redakcja studio TVP w Toruniu, Portal i Telewizji Toruń, Portal Ordynariatu Polowego WP, Portalu Wojsko Polskie.

  Informację o mającym odbyć się koncercie dostępne były na stronach internetowych w wydaniach gazet oraz w audycjach telewizyjnych i radiowych patronów Medialnych Koncertu.

  Fotogalerii wraz z relacją pisemną z koncertu. Błogosławionemu Janowi Pawłowi II In Memoriam - Toruń 2013
 2. Na zaproszenie Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pana Piotra Franciszka Całbeckiego oraz Dziekana Wojsk Lądowych, Proboszcza Parafii św. Katarzyny w Toruniu ks. płk. Marka Karczewskiego, Warszawska Orkiestra Symfoniczna „SONATA" im. Bogumiła Łepeckiego wykonała 8 czerwca 2014 r. o godz. 19.00 w Kościele Garnizonowym św. Katarzyny w Toruniu Symfonia POLONIA op. 24 Ignacego Jana Paderewskiego. Ten uroczysty koncert symfoniczny był finałem projektu „Razem w NATO – 15 lat obecności Polski w NATO" realizowanego przez Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Fotorelacja w naszej fotogalerii wraz z relacją pisemną z koncertu.
 3. Kwartet symfoników Warszawskiej Orkiestry Symfonicznej „SONATA" im. Bogumiła Łepeckiego uświetni 13 listopada 2014 o godz. 11.00 w Dworze Artusa w Toruniu spektakl „Jaka piękna Polska Cała", który podejmować będzie temat przewodni pt. „Polskie drogi do wolności". Fotorelacja w naszej fotogalerii wraz z relacją pisemną z koncertu.
 4. Na zaproszenie Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pana Piotra Franciszka Całbeckiego Warszawska Orkiestra Symfoniczna „SONATA” im. Bogumiła Łepeckiego wykonała 14 marca 2015 r. o godz. 19.00 w Ratuszu Staromiejskim w Toruniu nadzwyczajny koncert oratoryjny Świętemu Janowi Pawłowi II In Memoriam. Ten nadzwyczajny koncert oratoryjny był realizowany zgodnie ze stanowiskiem Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego iż rok 2015 jest rokiem Świętego Jana Pawła II – Papieża Rodziny w Województwie Kujawsko-Pomorskim.
  Fotorelacja w naszej fotogalerii wraz z relacją pisemną z koncertu.
 5. Uroczysty Koncert Sybiracy Wczoraj i Dziś - Toruń 2015. Kwartet symfoników Warszawskiej Orkiestry Symfonicznej „SONATA” im. Bogumiła Łepeckiego uświetnił 18 września 2015 o godz. 11.00 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu wystawę „Sybiracy Wczoraj i Dziś”. Fotorelacja w naszej fotogalerii wraz z relacją pisemną z koncertu.
 6. Na zaproszenie marszałka województwa kujawsko-pomorskiego Pana Piotra Całbeckiego 30 listopada 2017 r. w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego w Toruniu Warszawska Orkiestra Kameralna „Sonata” im. Bogumiła Łepeckiego wraz ze światowej sławy śpiewaczką operową Panią Dominiką Zamarą zaprezentowała publiczności województwa kujawsko-pomorskiego koncert pt. „Gloria Polonica Diamenty Polskości”. Fotorelacja w naszej fotogalerii.
 

Partnerzy medialni

Radio Wnet

MEGRAF

Świat Elit

Baron Media

Przegląd Przemysłowy i Gospodarczy

Kurier365.pl

Plus Biznesu

Businessman Institute

Gość Niedzielny

Niedziela

Warsaw Voice

Businessman.pl

Polska The Times

MulitiPrint.pl

Polska Zbrojna

25 lat TVP Polonia

Radio Warszawa

Newsletter

Chcesz być powiadamiany o nowościach? Zamów newsletter.

Logowanie Orkiestry